Історія підприємства

ПАО Электромашина

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ЕЛЕКТРОМАШИНА» - одне з провідних машинобудівних підприємств України з більш ніж 145-річною історією. Основною продукцією підприємства понад 50 років є електричні машини постійного струму від 0,37 до 315 кВт будь-якого конструктивного і кліматичного виконання, краново-металургійні електродвигуни, електродвигуни для залізничного транспорту, електродвигуни для рудникових, тягових, контактних і акумуляторних електровозів, рудникова апаратура, електродвигуни змінного струму.

 

1869 рік - створюються «Харківські головні залізничні паровозні і вагонні майстерні», які здійснюють капітальний ремонт паровозів марки «ОВ».

 

1929 рік - майстерні перейменовують в Харківський паровозоремонтний завод - «ХПРЗ». Цехи технічно переоснащуються і починають здійснювати середній і капітальний ремонт великих магістральних паровозів.

 

1957 рік - центр інтересів зміщується від ремонту паровозів в сторону випуску електродвигунів рудничних електровозів. Підприємство перейменовують в Харківський електроапаратний завод і визнають єдиним в Україні, який мав достатню технічну базу для розвитку нової технології.

 

1960 рік - Харківський електроапаратний завод перейменований в «Електромашина» та успішно розвиває лінійку машин постійного струму, електрообладнання для рудничних електровозів і автоматичних швидкодіючих вимикачів.

 

1963 рік - на підприємстві вводяться нові виробничі цехи: електромашинний, інструментальний, а також цех нормалізованих деталей. Крім того, проводиться реконструкція та перебазування відділу головного механіка, зварювального і штампувального цехів з метою впровадження комплексної автоматизації виробництва.

 

1969 рік - за великий внесок у розвиток народного господарства, революційні заслуги і в зв'язку з 100-річчям від дня заснування Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 серпня завод нагороджений орденом "Знак Пошани".

 

1998 рік - підприємство перетворюється в Відкрите Акціонерне Товариство «Електромашина».

 

2006 рік - у виробництво успішно впроваджена комплексна система управління якістю міжнародного стандарту серії ISO 9001: 2008 і підтверджена сертифікатом компанії «BUREAU VERITAS SERTIFICATION».

 

2008 - 2012 роки - створюється широка мережа офіційних представництв 

 

2012 рік - Зміцнення позицій підприємства на ринку. Більше тисячі одиниць електрообладнання з комплектацією «Електромашина» експлуатуються в Україні, країнах Балтії, Середньої Азії, Кавказу, на залізницях Німеччини, в вугільних шахтах Македонії, Болгарії, Ірану та В'єтнаму. Заводу присвоєно звання «Лідер галузі».

 

2018 рік - ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ЕЛЕКТРОМАШИНА» перейменовано на АКЦІОНЕРОНЕ ТОВАРИСТВО  «ЕЛЕКТРОМАШИНА».

 

На сьогоднішній день підприємство має в своєму розпорядженні сучасну експериментальну та дослідницьку базу, дослідне виробництво. Розробка зразків нової продукції ведеться з використанням автоматизованих систем проектування.

 

АТ «ЕЛЕКТРОМАШИНА» - стабільно працююче підприємство, що має успіхи в освоєнні ринку, заслужене визнання і перспективні плани.

 

 ГІМН 
АТ «Електромашина»

Слова Бочарова В.Г.
Музика Жук Н.Б.

 

Ты рожден под счастливой звездой
И веками шагаешь вперед
От железных дорог мастерской
До сегодняшних наших высот.

Припев
Электромашина – завод наш родной,
Ты наша опора и гордость,
Электромашина – народ трудовой,
В тебе наша сила и доблесть!

А когда враг жестокий напал
И страна закричала от боли,
Ты снаряды для фронта ковал
Не жалея в боях своей крови

Припев
Электромашина – завод наш родной,
Ты наша опора и гордость,
Электромашина – народ трудовой,
В тебе наша сила и доблесть!

Через все испытанья прошел,
Ордена заслужил ты по праву
Мы историю здесь создаем,
Чтоб продолжить в веках твою славу.

Припев
Электромашина – завод наш родной,
Ты наша опора и гордость,
Электромашина – народ трудовой,
В тебе наша сила и доблесть!

Написать нам