Новини і прес-релізи

ЕЛЕКТРОМАШИНА - звучить ГОРДО! 150 років - це ГІДНО!

АТ «Електромашина» впевнено зустрічає ювілейний 2019 рік.

Головним надбанням підприємства впродовж півтора століть були і залишаються люди, що працюють на підприємстві, своєю працею створюють історію.

Славні віхи історії заводу, плани і досягнення сьогоднішнього дня коментує Голова Наглядової Ради АТ «Електромашина» Бочаров Валерій Георгійович

Акціонерне Товариство «Електромашина» вступило в рік свого великого ювілею.

150 років тому восени 1869 року було введено в дію «Харківські головні залізничні паровозні і вагонні майстерні».

Ця подія стала початком історії нашого підприємства, яке тоді спеціалізувалося на виконанні капітального і середнього ремонту - імпортних і вітчизняних паровозів.

Нічого подібного місто до цього не бачило. Харків тоді був тихим, курним, невпорядкованим містом з населенням трохи більше 50,0 тис. осіб. На все місто було всього кілька напівкустарних заводиків побутового призначення - сірниковий, макаронний, горілчаний і перчаточна фабрика.

Тому поява в Харкові такого серйозного промислового підприємства як «Головні залізничні майстерні» мали велике значення в подальшій долі міста.

Йшли роки, змінювалися назви і профіль діяльності, обладнання та технології, форми власності, але підприємство росло, розвивалося і активно працювало.

Наша «Електромашина» не зникла у вирі історії, не розчинилася в хвилях економічних криз і політичних катаклізмів.

У 1929 році майстерні були реорганізовані в «Харківський паровозоремонтний завод». У роки Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років працюючи в Харкові, а потім у евакуації, підприємство здійснювало ремонт рухомого складу залізниць, будівництво і ремонт бронепоїздів, випуск артилерійських снарядів і частин для реактивних систем залпового вогню - легендарних «Катюш».

Свою сьогоднішню назву «Електромашина» підприємство отримало в 1960 році в складі Міністерства Електротехнічній промисловості СРСР. Основною продукцією заводу на той час стали електричні машини постійного струму потужністю від 0,37 до 315 кВт різного призначення, а також руднична апаратура.

Сьогодні ми регулярно поставляємо свою продукцію підприємствам України, Росії, Казахстану, Грузії, В'єтнаму, Болгарії, Німеччини та інших країн Європи і Азії, забезпечуючи гарантійне обслуговування.

Для цих цілей за останні роки було створено мережу офіційних представництв в декількох країнах світу.

З початку 2000-х років кількість випущених двигунів на рік зросла майже в 3 рази і досягла понад 2500 штук.

Майже 80% магістральних локомотивів залізниць країн СНД укомплектовані нашою продукцією.

Запорукою і міцним фундаментом виробничих і економічних успіхів, технологічного і конструкторського розвитку, безумовно, є люди - Колектив АТ «Електромашина».

Та «Електромашина», яку ми знаємо сьогодні, була б неможлива без працюючих на ній унікальних фахівців минулих років В.Д. Філатова, В.Г. Костроміна, Ю.А. Патоки, В.І Потрашкова та інших.

Кращими у своїй справі в останні роки були Ю.П. Сердюков, П.П. Ковальов, Г.А. Філон, Е.О. Уколов, А.Л. Осмоловський, П.П. Кисельов, Ю.В. Лухін (розробник декількох серій наших машин), В.Г. Бондаренко, В.А. Распутний, А.С. Канівський, І.Ф. Дробязко, Є.П. Гур'єв, Я.І. Ващенко, Н.Д. Дикань і багато інших.

І сьогодні АТ «Електромашина» йде назустріч ювілею з гідними показниками.

Щорічно збільшується обсяг виробництва і реалізації продукції. Так в 2018 році темп зростання обсягів виробництва склав 130% і досяг 260,0 млн. грн.

За планом техпереозброєння здобувається нове сучасне обладнання, поліпшуються соціальні умови праці. Ми платимо своїм працівникам гідну заробітну плату. Середня заробітна плата в порівнянні з минулим роком збільшилася на 37% і склала майже 9000 грн.

За цим показником ми займаємо 2-е місце в Харкові серед машинобудівних підприємств.

Жити і розвиватися в умовах жорсткої конкуренції йти в ногу з часом, відповідати постійно мінливих вимог ринку нелегко. На пострадянському просторі такий успіх прирівнюють до трудового подвигу.

Нашої «Електромашина» він виявився по плечу!

З наступаючим Ювілеєм!

    [14.01.2019] Всі новини
    Написать нам