Статьи и обзоры

Професійне навчання та підвищення кваліфікації працівників - запорука успіху сучасного підприємства

 

Наявність висококваліфікованої робочої сили є одним з найважливіших факторів підвищення продуктивності праці, випуску конкурентоспроможної та якісної продукції.

На підприємстві ефективно функціонує система підвищення кваліфікації та навчання на виробництві. Цей процес організований відповідно до Закону України «Про професійний розвиток працівників», Положенням про організацію навчально-виробничого процесу на виробництві, Положенням про кваліфікаційну комісію ПАТ «Електромашина» та іншими нормативно-правовими актами.

Питаннями навчання і розвитку співробітників підприємства займаються фахівці управління з персоналу.

Професійне навчання на виробництві полягає в професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки учнів. Теоретична підготовка проводиться за затвердженою Директором технічним програмою, що включає в себе спеціальні знання за фахом, основи знань з охорони праці, в основному інженерами-технологами, майстрами ділянок.

Практична підготовка здійснюється безпосередньо на робочих місцях, під час якої під керівництвом інструкторів, з числа майстрів або робітників високої кваліфікації, поступово закріплюються і вдосконалюються первинні професійні уміння і навички, учні навчаються використовувати сучасну техніку, механізми та інструменти, отримують необхідні практичні навички самостійно і якісно виконувати роботи, передбачені програмою навчання. Для проходження професійно-практичного навчання учням надається необхідне обладнання, інструменти, пристосування, технологічні карти, інструкції, креслення, матеріали і т.п.

Також на підприємстві в рамках адаптації нових співробітників проводиться курсове навчання, під час якого слухачі знайомляться з історією підприємства, номенклатурою продукції, що випускається і застосуванням електричних машин в різних галузях промисловості, системою охорони праці та культурою виробництва на підприємстві та іншими питаннями.

Працівники ПАТ «Електромашина» підвищують свою кваліфікацію в міських навчальних центрах і регулярно підтверджують свою професійну компетентність при проведенні атестації та сертифікації.

 

Пастухова А.А., інженер з підготовки кадрів Управління по персоналу ПАТ "Електромашина"

    [28.07.2014] Всі статті та огляди
    Написать нам