Статьи и обзоры

Профспілки і адміністрація - відповідальність має бути взаємною

Завданням будь-якої профспілки є представництво інтересів та ефективний захист своїх членів у сфері трудових відносин. Реалізації цього завдання сприяє раціональне організаційну будову профспілкової організації.

На нашому підприємстві з метою сприяння регулюванню трудових відносин та соціально - економічних інтересів працівників і власників ПАТ «Електромашина» на конференції трудового колективу ПАТ «Електромашина» в березні 2013 року був прийнятий колективний договір терміном дії 3 роки.

Хід виконання колективного договору розглядається 2 рази в рік на спільному засіданні адміністрації та профспілкового комітету з обов'язковим внесенням змін і доповнень.

Колективний договір включає взаємні зобов'язання сторін, спрямовані на організацію умов для підвищення ефективності роботи підприємства і вирішення соціально-економічних питань.

Адміністрація та працівники підприємства розглядають Профспілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості в особі профспілкового комітету як єдину організацію, що представляє інтереси працівників підприємства і узгоджують з нею питання, пов'язані з оплатою праці, охорони і умов праці, формування і розподілу коштів колективу, тривалості робочого часу і режиму роботи, надання пільг і компенсацій, скороченням чисельності працюючих, зміни в структурі управління.

Адміністрація та профспілковий комітет вважають, що головним завданням розвитку підприємства є підвищення якості, нарощування випуску і реалізації традиційних для ПАТ «Електромашина» виробів основного виробництва, а також виготовлення нових виробів з поліпшеними якісними характеристиками для забезпечення стабільного і ефективного процесу виробництва на підприємстві і оздоровлення його фінансового становища.

Основне завдання первинної профспілкової організації ПАТ «Електромашина» представляти і захищати соціально - економічні та професійні інтереси членів профспілки, бути здатною до вирішення майбутніх викликів часу.

Структура первинної профспілкової організації будується за виробничим принципом і включає в себе: 7 членів профкому, 17 цехових комітетів, 606 членів профспілки, що становить 99,8% від загальної чисельності працюючих.

Профспілковим комітетом спільно з адміністрацією підприємства постійно контролюється виконання соціальних гарантій, передбачених колективним договором.

Щокварталу за підсумками роботи підприємства та показниками діяльності цехів і служб, визначаються кращі робочі структурних підрозділів ПАТ «Електромашина». Переможці нагороджуються Почесною грамотою та грошовою премією, а їхні фотографії розміщуються на інформаційному стенді підприємства.

Адміністрацією підприємства був проведений ремонт приміщення для профспілкової бібліотеки і вироблено переміщення бібліотечного фонду. В даний час працівники підприємства мають можливість відвідувати бібліотеку в чистому і світлому приміщенні і не тільки виробляти обмін книг, але й ознайомитися з періодичною пресою.

Профспілковим комітетом спільно з адміністрацією проводилися свята: зустріч Нового року, 8 березня, День Перемоги, День Машинобудівника і День заводу із запрошенням артистів міста, а також силами молодіжної ради нашого підприємства.
Ми поважаємо своїх колег і поводимося по відношенню до них відкрито, адже довіра - має бути взаємним! Така довіра до профкому грунтується на нашому серйозному підході до справи і виконання норм Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Статуту «Укрелектропрофсоюз», колективного договору підприємства.

Безумовно, робота первинної профспілкової організації безпосередньо залежить від ефективності роботи підприємства в цілому, але ми впевнені, тільки разом, в згуртованій організації, ми набагато сильніше, ніж кожен з нас окремо. Наша співпраця вимагає чесності і взаємної поваги, розуміння і готовність прийти на допомогу один одному.

Упевнений, що сила профспілкової організації ПАТ «Електромашина» - в масовості, згуртованості членів профспілки. Які б виклики часу не виникали на шляху розвитку нашого підприємства, тільки довіру, відповідальність і соціальний діалог здатні вирішити їх, дозволить рухатися до нових віх в історії розвитку нашого рідного підприємства.


Олександр Кириченко,
Голова профспілкового комітету ПАТ «Електромашина»

    [26.08.2014] Всі статті та огляди
    Написать нам