Статьи и обзоры

Запам'ятайте нас такими: Чиненко Антоніна Іванівна

Рубрика - щоб пам'ятали


Напередодні Дня Перемоги свою історію війни і миру розповідає ЧИНЕНКО (Тимченко) Антоніна Іванівна


- Я з покоління, у якого Вітчизняна війна відібрала дитинство і юність, визначила все подальше життя.

У 1943 році до нас в Тростянець Сумської обл., Де я жила з мамою, приїхав евакогоспіталь 1866 і зупинився в моїй школі. Ми з подругами підійшли до школи і довго стояли, коли до нас вийшов старший кухар і попросив допомогти на кухні. Ми охоче погодилися, потім приходили допомагати кожен день. Тростянець двічі переходило в руки німців, і госпіталь переїжджав. Кидати роботу в ньому мені не хотілося, і, так я вже тоді була високого зросту, сказавши, що мені 17 років, я поїхала з госпіталем, який переїжджав у міру пересування фронту: Київ, Львів, Мамслау (Польща) і останнє місце - Дрезден , який був розбитий.

Праця була нелегкою: в госпіталі тяжкопоранених відправляли в тил, а легкопоранених лікували на місці. Доводилося носити носилки з пораненими, але ми не думали про себе. Через поранених, яких відправляли в тил, ми передавали додому листи і фотографії.

Війна закінчилася, коли наш госпіталь стояв на кордоні Польщі та Німеччини - це був самий пам'ятний день в моєму житті! Залишилася і пам'ять про війну: я була нагороджена орденом Вітчизняної війни 2 ступеня, орденом «За мужність», медаллю «За перемогу над Німеччиною» та 9-ю ювілейними медалями. У числі особового складу евакогоспіталю, мені було оголошено подяку І. В. Сталіна «За Любов і Турботу про Червону Армію» (довідка п / п 31866 від 28.9.1945).

Відразу після війни співробітників додому не відпускали, - продовжували надходити поранені. Додому я потрапила в кінці вересня 1945 року для продовження навчання. Навчалася у вечірній школі і одночасно працювала зав.загсом р Тростянець. Йдучи з життя в 1951 р, моя мама попросила мене вивчитися в ХПІ, що я і виконала. Було важко: жила на стипендію, влітку працювала в колгоспі.

Після закінчення інституту в 1958 р я отримала призначення на Харківський електроапаратний завод, який пізніше став «Електромашина», і пропрацювала там все своє трудове життя. У 1961 р я вийшла заміж за чудову людину, з яким ми прожили разом чудові 45 років. 


Завод став моєю другою домівкою - 4 роки я працювала на гальванічному ділянці старшим майстром (ділянка перебувала за нинішньої штампуванням і його називали «замок Антоніни», тепер його немає), потім - начальником бюро у відділі технолога. Займалася я всіма хімікатами, які застосовувалися на заводі: гальваніка, друковані плати, фірмові таблички, різьблені пластмаси та ін. Впроваджують і нові процеси: блискучий нікель, який скасував полірування деталей, бесціаністое покриття, що знизило шкідливість, і інше.

Життям заводу я цікавлюся і зараз: рада, що він відроджується. В мої 86 років мені часто телефонують друзі, співробітники з заводу, консультуються зі мною - дуже вдячна всім вам за пам'ять про мене! Бажаю всьому колективу нашого заводу і вашим родинам успіхів і в роботі, і в житті.

 

З щирою повагою, Антоніна Чиненко    [08.05.2014] Всі статті та огляди
    Написать нам